Sport

Eris Abedini shumë afër inkuadrimit në ligën spanjolle

Mesfushori i Kosovës, Eris Abedini është shumë afër që të inkuadrohet në ligën spanjolle.

Sipas asaj që ka raportuar sot gjatë ditës, “Tuttomercatoweb”, Abedini pritet që shumë shpejtë t’i bashkohet skuadrës së Granadës, përcjellë IndeksOnline

Sipas gazetës, mesfushori kosovar do të firmos kontratë tre vejçare me klubin spanjoll.

Marrëveshje është afërt midis klubit spanjoll dhe klubi të Luganos,q ë ka Abedinin në komandë.

Postime të ngjajshme
Sport

E mposhti ish-skuadrën, këto janë fjalët e Ramadanit pas fitores në Drenas

Sport

Drita pësoi humbje nga Ballkani, Nuhiu flet për kartonin e kuq

Sport

Mësohet edhe orari: Ja kur luhen ndeshjet dhe cila transmetohet në Klan Kosova

Sport

Kryetari i Suharekës publikon fotografi me Ismet Munishin pas triumfit të Ballkanit ndaj Dritës