Sport

Erdonis Maliqi do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian U-18 të boksit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Erdonis Maliqi do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian U-18 të boksit, që prej sot deri më 11 shtator 2019 do të mbahet në Sofie të Bullgarisë.

Para nisjes, boksierit tonë i uroi fat dhe suksese edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, bashkë me drejtuesit e Federatës së Boksit të Kosovës.

Erdonisi, Shpresë Olimpike 2019, do të garojë në kategorinë deri në 69 kilogramë. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv