Sport

Erdhi dita, Kosova ëndërron Kampionatin Evropian me rikthimin e yllit të ‘Dardanëve’

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Arbër Zeneli është gjithnjë e më afër rikthimit në fushat e gjelbra.

Arbër Zeneli u lëndua në qershor të vitit të kaluar në ndeshjen e Kosovës me Malin e Zi në Podgoricë, shkruan Reporteri.net

Por, anësori i rrezikshëm i Kosovës më në fund po rikthehet nga lëndimi dhe ka mbetur edhe shumë pak kohë deri kur do ta shohim në aksion përsëri.

Zeneli ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet me fanellën e Reims. Mitrovicasi ka vendosur edhe një orë që e parasheh rikthimin e tij shumë shpejt.

Arbëri ishte njëri nga lojtarët kyç të Kosovës dhe padyshim që do të jetë shumë i rëndësishëm për ‘Dardanët’ në play-offin e Ligës së Kombeve.

Kosova më 26 mars luan me Maqedoninë e Veriut në Shkup, ndërsa në rast se fiton më pas në finale do të luajë me fituesin e ndeshjes Gjeorgji-Bjellorusi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv