Lajme

Enver Hoxhaj bisedon me bashkëshorten e Tony Blair, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Cherie Blair, bashkëshorten e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair.

Hoxhaj ka thënë se në këtë bisedë telefonike e ka falënderuar për mbështetjen që ajo dhe Tony Blair i kanë dhënë Kosovës në dekadat e fundit.

Tony & Cherie Blair në Angli dhe Bill & Hillary Clinton në Amerikë ishin përcaktues për lirinë, pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës.

Tutje, Hoxhaj ka thënë se trashëgimia e tyre politike do të jetë orientim strategjik i PDK-së për anëtarësimin e Kosovës në BE, NATO dhe në Kombet e Bashkuara.

Postimi i plotë:

Në bisedën që kisha me Cherie Blair, e falënderova për mbështetjen që ajo dhe Tony Blair i kanë dhënë Kosovës në tri dekadat e fundit.

Trashëgimia e tyre politike do të jetë orientim strategjik i yni për anëtarësimin e Kosovës në BE, NATO dhe në Kombet e Bashkuara.
#Rimëkëmbje 134
#HoxhajKryeministër 1

Postime të ngjajshme
Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid 19

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid 19

Lajme

Kurti: Do të mundësojmë punësim të garantuar për një vit për të rinjtë nga 16-18 vjet

Lajme

Zyrtarja e Vetëvendosjes reagon pas sulmit fizik ndaj gazetarit Duriqi