Lajme

Endrit Thaçi tregon kush e shpalli Pavarësinë e Kosovës

Djali i ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, Endriti ka uruar 13-vjetorin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

 

Përmes një postimi në Instagram, këtë ditë ai e ka uruar në një mënyrë të veçantë duke e postuar një fotografi të babait të tij Hashim Thaçi e ish-kryetarit të partisë, Kadri Veseli.

Postimit të tij ia ka bashkëngjitur edhe videon ku babaai i tij me 17 shkurt 2008, pati shpallur pavarësinë e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Qeveria po planifikon masa të rrepta për qytetarët dhe bizneset nga 8 marsi?

Lajme

LDK-ja përmbys rezultatin e votave me kusht

Lajme

Letra e nëntë vjeçarit nga Kosova drejtuar Joe Bidenit

Lajme

Ministria e Shëndetësisë tregon se si kanë dështuar t’i sigurojnë vaksinat anti-COVID