Lajme

Emocionuese: ‘Ty ta falim jetën, e na duket pak’, Ushtria e Kosovës marshon dhe këndon

Ushtria e Kosovës është ndër ushtritë më të përgatitura në rajon bazuar në kapacitetet operacionale që i ka, ndërsa trupat që ka kjo ushtri përherë dalin të parët në gara ndërkombëtare, shkruan Gazeta Metro.

Një faqe në Facebook, ‘Kosovo Army’ ka postuar një video tejet emocionuese ku shihen ushtarët e Kosovës duke marshuar dhe duke kënduar këngën ‘Kreshtat e Kosovës’.

Kjo këngë, e cila është shkruar gjatë luftës së fundit në Kosovë dhe është kënduar edhe nga heroi i Kosovës Mujë Krasniqi është ndër këngët më të rëndësishme të luftës së fundit në Kosovë.

Dëgjoni këtë video emocionuese.

https://www.facebook.com/783818451951130/videos/934050303837887

Postime të ngjajshme
Lajme

Aksident me fatalitet në Malishevë, vdes një person

Lajme

Obama feston ditëlindjen, ky është kushti i veçantë për të ftuarit

Lajme

Përhapja e variantit Delta, a do të ketë sërish mbyllje totale në vend

Lajme

Bëhuni gati për temperatura të larta, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim