Lajme

Emocionuese: Mërgimtari u kthye në Kosovë pasi dëgjoi një këngë për kurbetin

Këngëtari i njohur kosovar, Shaqir Cërvadiku ka treguar një rast kur një mërgimtar ka vendosur të kthehet në Kosovë, pasi ka dëgjuar këngën e tij “Një grusht dhe”.

Ai ka thënë se bëhej fjalë për një mërgimtar me prejardhje nga Vushtrria.

“Si e kom ngu kangën tha, ju kom thanë fëmijëve; Nesër për Kosovë, edhe jom kthy.

Më duket se ka qenë i komunës së Vushtrrisë”, u shpreh ai në RTV 21.

Këngëtari po ashtu ka treguar se ka pasur shumë raste kur njerëzit kanë qarë me këngët e tij, çka ai e ka përshkruar si ndjenjë të veçantë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në shesh ia dhuron 200 euro Valon Sylës

LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme