Sport

Emir Sahiti shënon gol në Kroaci

Sulmuesi shqiptar, Emir Sahiti, ka shënuar gol për Sibenikun në Kroaci, teksa vëllau i tij, Suadi, bëri debutimin, shkruan Zeri.info.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në elitën e futbollit kroat, Sibeniku pësoi humbje nga Istra me rezultatin 3-2.

Emir Sahiti luajti tërë ndeshjen dhe shënoi gol në minutën e 44-të, teksa Suadi hyri si zëvendësues në minutën e 67-të.

Ndryshe, Sibeniku mbetet me 26 pikë dhe renditet në pozitën e gjashtë, teksa Istra tani ka 17 pikë dhe renditet e fundit në tabelë.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Isufi kundër Superligës së Evropës

Sport

Zyrtare: Tjetër klub i njohur refuzon Superligën Evropiane

LajmeSport

Shpërthen humori ne rrjetet sociale pas reagimit të PSD-së për Superligën Evropiane

Sport

Si do të duket Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës nëse jetësohet Superliga Evropiane