Sport

Emin Bajrami me dedikim special, pas fitores sē thellë prej 11-0

KF Shkëndija ka shënuar fitore të thellë ndaj Matit me rezultatin 11-0.

Pas kësaj fitoreje të thellè në një prononcim pèr BlicMedia, ka folur trajneri i KF Shkëndija, Emin Bajrami.

“Kërkoj nga lojtarèt e mi që të tregojn vlera edhe në vazhdimsi. Ndoshta dikush mund ta quaj jo serioze por nuk jam i kënaqur me vijen e parë të sulmit. Duhet tè jemi më konkret dhe të marrim më shumë përgjegjësi nè përfundim të aksioneve,uhet të jemi më gjakftohtë”, ka thënë fillimisht Bajrami.

“Na presin sfida të vështira deri nè arritjen e objektivave. Duhet ta harrojm kètë ndeshje dhe të përqëndrohemi në ndeshjet e radhes. Jemi një grup i lojtarève me përgatitje të mirë fizike dhe teknike. Kemi lojtar që e bëjnë diferencën, mirëpo kjo ligē ështē e vështirë dhe duhet të përqèndrohemi në gjdo ndeshje të japim maksmimumin”, ka deklaruar Bajrami.

Emin Bajrami këtë fitore ja dedikon Altin Vitisë dhe Albi Humollit. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultate të dobëta të Llapit, Batatina “kërcënon” futbollistët

Sport

“Legjendat” fajësojnë lojtarët e Llapit

Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Sport

Gjyqtarët gjilanas përsëri do ta ndajnë drejtësinë në derbin e zjarrtë lokal