Sport

Elseid Hysaj ka dy fjalë pasi u infektua me koronavirus

Futbollisti i Shqipërisë Elseid Hysaj qetësoi publikun shqiptar pasi rezultoi pozitiv me koronavirus.Në rrjetet sociale, futbollisti i Napolit dërgoi një mesazh inkurajues për bashkëatdhetarët e tij, që të kenë kujdes në këtë periudhë kaotike të pandemisë se koronavirusit.

Ai nuk harroi të motivonte shokët e skuadrës për takimin e nesërm kundër Bjellorusisë, ku kërkohet medoemos fitorja për të kapur vendin e parë në grupin tonë në Ligën e Kombeve.

Mesazhi i Elseid Hysajt:Mirëmbrëma të gjithëve! Sot dola pozitiv me COVID-19. Falë Zotit, jam mirë dhe s’kam simptoma, por bëni kujdes! Përdorni maskat! Forca Shqipëria dhe do kthehem së shpejti!

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve