Sport

“El Clasico”: Këto janë formacionet e mundshme

‘Camp Nou’ të shtunën me fillim nga ora 16:00, pret ‘El Clasicon’ më të çuditshme të të gjitha kohërave.

Do të jetë e para pa tifozë në tribuna dhe një nga më të hershmet në planifikimin e orarit.

Por, edhe pse pa tifozë në ‘Camp Nou’, rëndësia e kësaj ndeshje nuk mund të zbehet, shkruan lajmi.net.

Të dy skuadrat vijnë nga humbjet e xhiros së kaluar, ku Barcelona u mposht nga Getafe, dhe Real Madrid nga Cadiz.

Sport.es ka parashikuar formacionet startuese të të dy skuadrave për këtë ndeshje.

Koeman sulmin do t’ia besojë Lionel Messit, Ansu Fatit dhe një vend do t’i bëhet edhe Antoine Griezmann, që do të ndihmohen nga Philippe Coutinho.

Në anën tjetër, mbrojtja e Barcelonës do të ketë punë me Asension, Karim Benzeman dhe Vinicius.

Formacionet e mundshme:

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë