Sport

Eksperti i transferimeve tregon nëse Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në janar

Granit Xhaka nuk do të ndërrojë ambient në afatin kalimtar të janarit, anise në secilën merkato emri i tij në media po “lakohet” shumë.

Gazetari italian dhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka raportuar se Xhaka do të mbetet te “Topçinjtë” edhe pas afatit kalimtar të janarit, shkruan Demokracia.com.

U raportua vazhdimisht se trajneri Jose Mourinho e dëshiron me ngulm shqiptarin te Roma.

Megjithatë, eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano e ka sqaruar të ardhmen e Xhakës tani.

“Granit Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali në ditët e fundit të dritares, pavarësisht zërave që vijnë nga Italia. José Mourinho është një tifoz i madh dhe e donte atë verën e kaluar – por nuk ka bisedime siç qëndrojnë gjërat”, ka shkruar Romano në Twitter.

Ndryshe, kontrata aktuale e Xhakës skadon në verën e vitit 2024.

Related posts
LajmeSport

Këshilltarja e re e Kurtit paralajmëron themelimin e Zyrës për Luginë

Sport

Ky pritet të jetë pasuesi i Nagelsmann te Bayerni

Sport

Kaos në Itali, katër klube ndryshojnë trajnerët brenda një dite

Sport

Merkato e dimrit nuk ka përfunduar për Prishtinën, paralajmërojnë ardhje të reja në ditët e fundit të afatit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *