Sport

Ekskluzive: Ylli i Arbërisë po vëzhgohet nga skuadra të mëdha evropiane

Ylli i skuadrës së Arbërisë, njëherit edhe reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës po vëzhgohet nga skuadra të mëdha evropiane.

Bëhet fjalë për Almir Kryeziun i cili po shkëlqen me paraqitjet e tija te skuadra e Arbërisë.

Falë këtyre paraqitjeve Kryeziu është ftuar në Kombëtaren e Kosovës U21, ku tregoi një super performancë, fillimisht kundër Shqipërisë U21, pastaj edhe ndaj Turqisë.

Sipas burimeve të sigurta të BlicMedia, pas këtyre paraqitjeve mbresëlënëse, sulmuesi kosovar po vëzhgohet nga skuadra të njohura nga Belgjika dhe Turqia.

Mbetët të shihet nëse këto skuadra evropiane do të bëjnë ndonjë ofertë të pëlqyer për super sulmuesin Almir Kryeziu. BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve