Sport

Ekskluzive: Traore transferohet te kjo skuadër

Ish futbollisti i Trepçës ’89, Lassine Traore është bërë me skuadër të re, shkruan BlicMedia.

Traore është transferuar te skuadra suedeze FF OSTERLEN MALMO.

Traore ka nënshkruar kontrat tre vjeçare me skuadrën nga Suedia, e ku trajner i kësaj skuadre është ish trajneri i Feronikelit, Agim Sopi.

Duhet theksuar se për transferimin e Traore ishin të të interesuara disa skuadra tè mëdha evropiane. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-bashkëlojtarët e Sinanit me telegram emocionues ngushëllimi për familjen dhe shokët e tij

Sport

Arsyet që e shtyjnë Messin të pranojë ofertën e PSG-së

Sport

Prishtina mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve

Sport

Orari i javës së fundit në Ligën e Dytë, ndeshja kryesore në Kamenicë