Sport

EKSKLUZIVE: Roni Gashi dakordohet me skuadrën e njohur kosovare

Mesfushori i talentuar, Roni Gashi, shumë shpejt pritet të bëhet me skuadër të re.

Ish-futbollisti i Ballkanit është dakorduar me skuadrën prizrenase, KF Liria, për të bashkëpunuar për edicionin e mbetur, raporton ekskluzivisht Gazetasheshi.com

Kujtojmë që Gashi edhe më parë ka qenë pjesë e skuadrës “bardhezi“, derisa karrierë ka bërë edhe në kampionatin shqiptar me KF Teutën.

“Sheshi” më parë raportoi ekskluzivisht se edhe ish-portieri i Ballkanit, Armend Rugji, do t’i bashkohet ekipit të Lirisë.

Liria zë vendin e gjashtë në ‘Grupin A’ të Ligës së Parë me 17 pikë të grumbulluara.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim