Sport

EKSKLUZIVE: Orari i Superligës deri në fundin e stinorit vjeshtor

Kampionati elitar në futbollin kosovar do të rikthehet këtë vikend me ndeshjet e xhiros së 13-të.

Duelet, Gjilani – Drenica, Feronikeli – Arbëria dhe Besa – Drita do ta hapin siparin e kësaj jave, e cila nis të shtunën dhe përfundon të dielën.

Mirëpo, siç merr vesh Gazeta “Sheshi” kalendari për ndeshjet e radhës do të jetë tejet i ngjeshur për klubet kosovare, pasi që do të ketë ndeshje çdo të tretën ditë.

Xhiro e 14-të e kampionatit elitar do të zhvillohet në mesjavë, teksa deri në përfundimin e stinorit do të ketë ndeshje çdo të tretën ditë. Ndërsa, kampionati elitar sezonin vjeshtor do ta përmbyll me 14.12.2020.

Në stinorin vjeshtor do të zhvillohen 18 ndeshje apo ndryshe dy fazat e para kampionale.

Gazeta “Sheshi” ka siguruar ekskluzivisht orarin deri në fundin e stinorit vjeshtor:

Orari i ndeshjeve për xhiron e 13-të:

Foto: Shpend Ahmeti
Gjilani – Drenica (e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Feronikeli – Arbëria ( e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Besa – Drita ( e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Prishtina – Trepça ’89 ( e diele, 22 nëntor – 13:00)

Ballkani – Llapi ( e diele, 22 nëntor – 13:00 në Klan Kosova)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 14-të:

Drita – Feronikeli ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Arbëria – Gjilani ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Llapi – Prishtina ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Trepça ’89 – Besa ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Drenica – Ballkani ( e enjte, 26 nëntor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 15-të:

Besa – Prishtina ( e shtunë, 28 nëntor – 13:00)

Gjilani – Drita ( e diele, 29 nëntor – 13:30, Klan Kosova)

Feronikeli – Trepça ’89 ( e diele, 29 nëntor – 13:00)

Ballkani – Arbëria ( e hënë, 30 nëntor – 13:00)

Drenica – Llapi ( e hënë, 30 nëntor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 16-të:

Prishtina – Feronikeli ( e premte, 4 dhjetor – 13:00)

Trepça ’89 – Gjilani ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Arbëria – Drenica ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Drita – Ballkani ( e diele, 6 dhjetor – 13:30, Klan Kosova)

Llapi – Besa ( e diele, 6 dhejtor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 17-të:

Gjilani – Prishtina ( e merkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Drenica – Drita ( e mërkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Feronikeli – Besa ( e mërkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Ballkani – Trepça ’89 ( e enjte, 10 dhjetor – 13:00)

Arbëria – Llapi ( e enjte, 10 dhjetor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 18-të:

Besa – Gjilani ( e shtunë, 12 dhjetor – 13:00)

Prishtina – Ballkani ( e diele, 13 dhjetor – 13:30, Klan Kosova)

Llapi – Feronikeli ( e diele, 13 dhjetor – 13:00)

Drita – Arbëria ( e hënë, 14 dhjetor – 13:00)

Trepça ’89 – Drenica ( e hënë, 14 dhjetor – 13:00)

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës vazhdon sot me këto ndeshje

Sport

Thaçi paralajmëron Dritën

Sport

Anthony Joshua – Kubrat Pulev, detajet e ndeshjes

Sport

UEFA publikon ekipin më të mirë që nga viti 2000