Sport

EKSKLUZIVE: Orari i plotë për ndeshjet e mbetura në Superligën e Kosovës

Kampionati elitar në futbollin e Kosovës është futur në fazën e katërt të sistemit të ri të garave.

Tashme është caktuar edhe orari për ndeshjet e mbetura deri në fund të sezonit, mëson ekskluzivisht Gazetasheshi.com

Kështu xhiroja e 29-të do të zhvillohet këtë fundjavë me ndeshje mjaftë të zjarrta, kurse java e 30-të pritet të zhvillohet në vikendin e ardhshëm me datën 24 dhe 25 prill ku spikat ndeshja mes Ballkanit dhe Gjilanit.

Përballje tejet interesante na presin deri në fund të sezonit, derisa nga java në javë do të ketë super përballje interesante.

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë orarin e plotë:

JAVA 30

E shtune, 24.04.2021

Arbëria – Besa

Drenica – Feronikeli

E diel, 25.04.2021

Drita – Prishtina

Ballkani – Gjilani

Llapi – Trepça ‘89

JAVA 31

E marte, 27.04.2021

Feronikeli – Arbëria

E mërkure, 28.04.2021

Prishtina – Trepça ‘89

Gjilani – Drenica

Ballkani – Llapi

Besa – Drita

JAVA 32

E shtune, 01.05.2021

Drita – Feronikeli

Trepça ’89 – Besa

Arbëria – Gjilani

E diel 02.05.2021

Llapi – Prishtina

Drenica – Ballkani

JAVA 33

E mërkure, 05.05.2021

Gjilani – Drita

Feronikeli – Trepça ‘89

Besa – Prishtina

E enjte, 06.05.2021

Ballkani – Arbëria

Drenica – Llapi

JAVA 34

E diel, 09.05.2021

Drita – Ballkani

Prishtina – Feronikeli

Trepça ’89 – Gjilani

Arbëria – Drenica

Llapi – Besa

JAVA 35

E diel 16.05.2021

Gjilani – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Drenica – Drita

Arbëria – Llapi

Feronikeli – Besa

JAVA 36

E diel, 23.05.2021

Prishtina – Ballkani

Drita – Arbëria

Llapi – Feronikeli

Trepça ’89 – Drenica

Besa – Gjilani

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës