Sport

EKSKLUZIVE: Orari i plotë në Grupin B të Ligës së Parë për edicionin 2021/22

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2021/22, në Ligën e Parë, për Grupin B, shkruan Gazetasheshi.com.

Java e parë pritet të nis me ndeshja interesante si Ferizaji – Vllaznia dhe Arbëria – Flamurtari.

“Sheshi” ka mësuar ekskluzivisht edhe orarin e plotë për Grupin B të Ligës së Parë. Java e dytë pritet të sjelli derbin rajonal në mes 2 Korrikut dhe Fushë Kosovës, poashtu edhe derbin tjetër në mes Kikës dhe Dardanës.

Xhiroja e tretë do të karakterizohet me ndeshje tjera interesante si Arbëria – Kika dhe Flamurtari – Vitia.

Xhiroja e katërt pritet t’i sjell derbit Vitia – Dardana dhe Ramiz Sadiku – Fushë Kosova. Xhiroja e pestë do t’i sjell takimet Arbëria – Ferizaji dhe Flamurtari – 2 Korriku.

Xhiroja e gjashtë në program do të ketë ndeshjet Ferizaji – Flamurtari dhe Ramiz Sadiku – Arbëria.

Xhiroja e shtatë poashtu sjell duele interesante në mes Dardanisë dhe Vllaznisë, poashtu edhe Vita – Ferizaji.

Xhiroja e tetë do ta sjell duelin rajonal në mes Fushë Kosovës dhe Flamurtarit. Ndërkohë java e nëntë do të përmbyllet me 2 Korriku – Ferizaji.

“Sheshi” ua sjellë orarin e plotë të fazës së parë në Grupin B të Ligës së Parë në futboll:

Liga e Parë – Grupi B – Java e Parë

Ferizaj – Vllaznia

Ramiz Sadiku – 2 Korriku

Fushë Kosova – Kika

Dardana – Vitia

Arbëria – Flamurtari

Java e Dytë:

Vitia – Arbëria

Vllaznia P – Flamurtari

Kika – Dardana

2 Korriku – Fushë Kosova

Ferizaji – Ramiz Sadiku

Java e Tretë:

Ramiz Sadiku – Vllaznia P

Dardana – 2 Korriku

Fushë Kosova – Ferizaji

Arbëria – Kika

Flamurtari – Vitia

Java e Katërt:

Kika – Flamurtari

2 Korriku – Arbëria

Ferizaji – Dardana

Vllaznia P – Vitia

Ramiz Sadiku – Fushë Kosova

Java e Pestë:

Dardana – Ramiz Sadiku

Arbëria – Ferizaji

Flamurtari – 2 Korriku

Vitia – Kika

Fushë Kosova – Vllaznia P

Java e Gjashtë:

2 Korriku – Vita

Vllaznia P – Kika

Ferizaji – Flamurtari

Ramiz Sadiku – Arbëria

Fushë Kosova – Dardana

Java e Shtatë:

Arbëria – Fushë Kosova

Dardana – Vllaznia P

Flamurtari – Ramiz Sadiku

Vitia – Ferizaji

Kika – 2 Korriku

Java e Tetë:

Ferizaji – Kika

Ramiz Sadiku – Vitia

Vllaznia P – 2 Korriku

Fushë Kosova – Flamurtari

Dardana – Arbëria

Java e Nëntë:

Flamurtari – Dardana

Vitia – Fushë Kosova

Kika – Ramiz Sadiku

Arbëria – Vllaznia P

2 Korriku – Ferizaji

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare