Sport

EKSKLUZIVE: Në këtë ndeshje do të testohet sistemi VAR në Kosovë

Sistemi VAR është instaluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas, shkruan Gazetasheshi.com.

Drejtori gjeneral i Feronikelit, Artan Berisha, në një intervistë të shkurtër për mediumin tonë “Sheshin”, tha se sistemi është duke u instaluar dhe në ndeshje miqësore përballë Flamurtarit do të testohet.

“Po është e vërtetë, sistemi VAR është instaluar dhe do të testohet në ndeshjen miqësore me Flamurtarin”, deklaroj Berisha.

Përballja ndërmjet “industrialistëve” dhe kuqezinjëve do të zhvillohet ditën e diele (nesër) nga ora 17:00, ku edhe do të përdoret sistemi tekonologjik VAR.

Ndërsa, në ndeshjen e parë zyrtare ky sistem do të përdoret në Superkupën e Kosovës, e cila zhvillohet me datë 17 gusht ndërmjet Prishtinës dhe Llapit.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar