Sport

EKSKLUZIVE: Llapi pritet të “bombardoj” duke transferuar futbollistin e njohur

Klubi Futbollstik “Llapi” është duke punuar maksimalisht që të përgatitet për garat evropiane, por edhe për sezonin e ri, shkruan Gazetasheshi.com

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina orë më parë ka zyrtarizuar futbollistin nga Shqipëria, Jurgen Peqini.

Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se llapjanët janë afër marrëveshjes me ish-futbollistin e Feronikelit, Adem Maliqi.

Maliqi shumë shpejtë pritët të prezantohet në “Zahir Pajaziti”.

Sulmuesi anësor me skuadrën e “Niklit” ka zhvilluar 33 paraqitje ku ka realizuar 4 gola.

Kujtojmë që Maliqi ka mbrojtur ngjyrat e Ferizajt dhe Flamurtarit.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!

Sport

Ky futbollist njofton për largimin nga Arbëria

Sport

Etrit Berisha pritet të nënshkruajë me shtatë herë kampionin e Italisë

Sport

Bëhen ndryshime të mëdha në skuadër, konfirmohet ardhja e Rafet Prekazit