Sport

EKSKLUZIVE: Ky pritet të jetë trajneri i ri i KF Vitisë

Klubet futbollistike në Kosovë janë duke vazhduar përgatitjet për stinorin e ri i cili pritet të jetë mjaftë i nxehtë.

Edhe tek skuadra e Ligës së Parë, KF Vitia, pritet të ketë ndryshime në shtabin teknik.

Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se drejtuesit e klubit janë afër marrëveshjes me trajnerin e ri, Trimnor Hasani.

Hasani ka qenë pjesë e shtabit teknik tek skuadra e Ramiz Sadikut për rreth 3 vite e gjysmë, kurse më herët ishte pjesë e KEK-ut për gjashtë muaj.

Klubi i ka filluar stërvitjet ditën sotme dhe ne do t’ju mbajmë të informuar rreth zhvillimeve të fundit tek klubi nga Anamorava.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko