Sport

Ekskluzive: Haxhihamza flet për objektivat e tija me skuadrën e Ballkanit

Super portieri Kenan Haxhihamza është zyrtarizuar sot te skuadra e Ballkanit.

Haxhihamza ka nënshkruar kontrat 3 vjeçare me skuadrën nga Suhareka.

Kenan Haxhihamza në një prononcim.ekskluziv për BlicMedia, ka folur për arsyet dhe synimet e tija me skuadrën e Ballkanit.

“Ndjehem i priviligjuar të bartë këtë fanel, sepse forcën e Ballkanit tashmë të gjithë e dijnë”, ka thënë fillimisht Haxhihamza.

“Arsyeja që kam zgjedhur Ballkanin është vlersimi dhe respekti maksimal që kan bërë ndaj meje, besoj ta kthej mbrapsht këtë respekt me angazhim maksimal që nga stërvitjet në ndeshje me fitore si dhe me tituj të cilat janë edhe objektivat e mia me FC Ballkanin”, ka deklaruar portieri më i ri i Ballkanit.

Kenan Haxhihamza është transferuar te Ballkani nga skuadra e Gjilanit. /A.G/BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë

Sport

Reagon Prishtina, tregon se a do të testohet pas kontaktit me kryeministrin Hoti

Sport

Përfundon ndeshja dramatike në Wembley, kjo skuadër i bashkohet Premierligës

Sport

Lampard fillon pastrimin, 10 lojtar mund të largohen nga Chelsea