Sport

EKSKLUZIVE: Gjilani afër marrëveshjes me portierin e njohur

Sport Club “Gjilani” është duke përgatitur maksimalisht për sezonin e ri i cili pritet të jetë mjaftë i zjarrtë në Superligën e Kosovës.

“Kuqebardhët” deri më tani kanë arritur t’i transferojne pesë futbollistë mjaftë cilësorë.

Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se klubi gjilanas është afër marrëveshjes me portierin e njohur, Arion Ymeri.

Ymeri së fundmi ka mbrojtur ngjyrat e Drenicës ku kishte qenë titullar i padiskutuar.

Kujtojmë që Gjilani deri më tani ka transferuar Albert Dabiqajn, Yll Hoxhën, Arbër Prekazin, Elton Cale dhe argjentinasin Agustin Torassa.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko