Sport

EKSKLUZIVE: Edhe 4 futbollistë largohen nga Llapi

Klubi Futbollistik “Llapi”dje ka njoftuar se kapiteni Mentor Zhdrella dhe Ahmet Haliti janë larguar përfundimisht nga klubi.

Por vala e largimeve tek Llapi nuk ka të ndalur. Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se Llapi i ka ndarë rrugët edhe me katër futbollistë të tjerë.

Bëhet fjalë për Liridon Lecin, Anthony Monin, Giacomo Nava dhe Amir Hossari.

“Sheshi” mëson se klubi tek disa futbollistë ka kërkuar ulje të pagave dhe tek disa tjerë nuk ka llogaritë për sezonin e ardhshëm.

Gjithashtu nga mediat është raportuar se edhe sulmuesi, Ahmed Januzi, nuk do jetë pjesë e llapjanëve për sezonin e ardhshëm.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”