Sport

EKSKLUZIVE: Drita bëhet me aksionar të ri!

Klubi Futbollistik “Drita” është duke u fuqizuar edhe më shumë. Klubit gjilanas tashmë i është shtuar edhe një aksionar i ri.

Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se kompania e njohur kosovare “Mobileria Palma” me pronar Behar Shahinin ka marrë 33% të aksioneve tek “bardhekaltërit”.

Nga 33% të aksioneve kanë edhe Presidenti i Dritës, Valon Murseli dhe Flamur Bunjaku i cili është edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Gjithashtu, “Sheshi” mëson se afati kalimtar tek skuadra nënkampione nuk ka përfunduar dhe gjatë ditëve në vijim pritet të zyrtarizohen lojtarët e rinj.

Postime të ngjajshme
Sport

Lukaku drejt Chelseat, tifozët e Interit me mesazh të fuqishëm para selisë së klubit

Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës