Sport

Ekipi nga La Liga e kërkon Muriqin në formë huazimi

Vedat Muriqi erdhi në Lazio verën e kaluar nga Fenerbahce. Skuadra italiane pagoi 18 milionë euro për sulmuesin kosovar.

Tani, Valencia po e monitoron atë. Ekipi spanjoll e dëshiron atë në formë huazimi për shkak të problemeve ekonomike të lëna nga pandemia.

Me ardhjen e Mauricio Sarri, Lazio ndryshoi formacionin në sulm, duke filluar të luante me një sulmues të vetëm. Pa dyshim, Ciro Immobile është titullar në 11-shen e Sarrit.

Felipe Caicedo, është zëvendësuesi i parë, gjithashtu Cedric Gondo dhe Simone Palombi shfaqen në stol.

“Vedat Muriqi është i vetëdijshëm se është shumë e vështirë të kesh një vend në sistemin e ri të Sarrit. Edhe pse thotë se do të vazhdojë në Serie A, ai është i vëmendshëm ndaj ofertave nga jashtë” – shkruan media spanjolle AS.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk