Sport

Ekipi i Premier League me ofertë zyrtare për mbrojtësin shqiptar, ofron 19 milionë euro

Performancave fantastike në nivelin më të lartë të kompeticionit europian, “Champions League”, Berat Gjimshiti është duke ia marrë përfitimet. Tashmë emri i mbrojtësit të Shqipërisë qarkullon për kampionatet më elitare në Europë.

Fillimisht është raportuar se Milani dhe Ajaksi u hodhën në garë për shërbimet e këtij futbollisti. Nuk kalon shumë kohë dhe një tjetër skuadër e një kampionati të njohur kërkon Gjimshitin. Këtë herë bëhet fjalë për “Premier League”, me ekipin e Fulham që mund ta transferojë lojtarin shqiptar.

Skuadra angleze ofron 19 milionë euro për Atalantën, që të marrë kartonin e 27-vjeçarit. Ndërkohë që vetë Gjimshiti i ofrohet një pagë prej 2.5 milionë euro, për ta tunduar disi sa i pëket zgjedhjes.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë