Sport

‘Ekipi i ëndrrave’ i Mino Raiolas me lojtarët që menaxhon – agjenti i njohur ka nën menaxhim top futbollistë botëror

Ndikimi i Mino Raiola në lojë është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, pasi aktualisht agjenti mburret me një listë klientësh shumë të fort.

Madje me ta bashkë do të mund të formonte një ekip super.

Raiola që po punon për klientin e tij Erling Haaland, pasi u pa në Barcelonë dhe Madrid, ka edhe disa lojtarë të tjerë shumë të kërkuar.

Paul Pogba dhe Gianluigi Donnarumma, janë dy lojtarët yj të tjerë me të ardhme të paparashikueshme.

Ata pritet të jenë në treg në këtë afat dhe shumë lidhe me Juventusin, aty ku Raiola ka një klient si Matthis de Ligt.

Daly Mail ka formuar një formacion me klientët e Raiolas sikur të luanin të gjithë së bashku.

Gianluigi Donnarumma (AC Milan)

 

Kostas Manolas (Napoli)

Matthijs de Ligt (Juventus)

Stefan De Vrij (Inter)

Alessio Romagnoli (AC Milan)

Ryan Gravenberch (Ajax)

Marco Verratti (PSG)

Paul Pogba (Manchester United)

Hirving Lozano (Napoli)

Moise Kean (Everton, huazim te PSG)

Erling Haaland (Borussia Dortmund)

Postime të ngjajshme
Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës

Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi