Lajme

Ekipi emergjent në Podujevë shpëton jetën e një personi falë intervenimit të shpejtë

Falë intervenimit të shpejtë të ekipës emergjente në Podujevë u shpëtua jeta e Lutfi Zhjeqit.

Pacienti erdhi me infarkt të miokardit në Emergjencën e Podujevës, por që ekipi mjekësor intervenoi mjaft shpejt, shkruan Indeksonline.

“Pacienti u ardhë me infarkt të miokardit u paraqitë në emergjencë. Ka intervenu ekipa e emergjencës, në krye me Dr Faton Mustafa, infermierat Sead Latifi dhe Albanik Behluli.

Duke intervenuar në mënyrë të shpejtë dhe profesionale, pas ndihmës së shpejtë është përcjell deri në emergjencën e Prishtinës nga ekipa“, kanë thënë në Emergjenca në Podujevë për Indeksonline.

Postime të ngjajshme
Lajme

KQZ tregon procedurat për ndërrimin e qendrës së votimit

Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria