Sport

Edon Zhegrova pritet shumë shpejt të zyrtarizohet te klubi i njohur evropian

Reprezentuesi i Kosovës dhe ylli i Baselit, Edon Zhegrova thuhet se është afër kalimit te klubi francez i Ligue 1, Lille.

Zhegrova shumë shpejtë mund të largohet nga Baseli dhe të transferohet në këtë afat kalimtar në Ligue 1.

Sipas L’Equipe, 22-vjeçari nga Prishtina është afër transferimit të Lille dhe tashmë kanë mbetur vetëm detajet e fundit

Sulmuesi i lëvizshëm i Kosovës thuhet se do të zëvendësojë Jonathan Ikone dhe do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me Lille.

22-vjeçari prishtinas ka mbërritur tashmë në Paris, pasi tashmë ka bërë edhe një postim në llogarinë e tij në Instagram.

Ai pritet sot (e premte) të nënshkruaj kontratën e re pesëvjeçare, pasi tashmë kanë përfunduar formalitetet për ekzaminimin mjekësor.

Transferimi i Zhegrovës thuhet se do t’i kushtoje Lillet rreth shtatë milionë euro.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.