Sport

Edmond Turku nuk merret vesh me A&N

Qëndermbrojtësi i njohur, Edmond Turku ka mbetur futbollist i lirë.

Edmond Turku pas largimit nga Drenica, ishte pjesë e Trepçës, por pas përfundimit të sezonit vjeshtor, vendosi të largohej edhe nga klubi mitrovicas.

Ai gjatë kësaj kohe ishte në kontakte me klubin nga Liga e Parë, A&N.

“Po, jam taku me klubin A&N, por nuk kemi gjetur pajtueshmëri”, tha fillimisht Edmond Turku për ‘GazetaBlic Sport’.

Më pas ai foli edhe për të ardhmen e tij, ku potencoi se po pret ofertat për t’i shqyrtuar.

“Tani po presim çfarë po na sjellë afati i janarit”, përfundoi Edmond Turku.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?