Lajme

Edhe Vehbi Krajtazi voton në Shqipëri, tregon se kënd e ka votuar

Ndër shumë kosovar që kanë pasur të drejtë vote në Shqipëri, ka qenë edhe gazetari Vehbi Kajtazi, i cili ka treguar edhe për kënd e ka hedhur votën atje, shkruan Gazeta Metro.

Në Shqipëri sot janë zhvilluar zgjedhjet parlamentare, ndërsa ka pas shumë politikanë që kanë shkuar për të votuar, ndër ta ka qenë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili u kritikua shumë për këtë veprim.

Por ka pasur edhe qytetarë të thjeshtë e gazetarë që kanë pasur të drejt votë, dhe e kanë shfrytëzuar këtë duke e hedhur votën në kutit e zgjedhjeve në Shqipëri.

Vehbi Kajztazi e ka pranuar se ka votuar në zgjedhjet në Shqipëri, duke thënë se ka votuar për opozitën.

Kajtazi këtë e ka bërë të ditur në një televizion.

Edhe opinonisiti, Imer Mushkolaj ka treguar se ka votuar, por duke mos treguar se për cilën parti.

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

Lajme

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë

Lajme

“E pabesueshme”, ish-gazetarja kosovare rrëfen bisedën e burrit me ekipën e Associated Press pas bombardimit

Lajme

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”