Sport

Edhe Sir Alex Ferguson deklarohet kundër Superligës Evropiane

Ish-menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka folur për krijimin e Superligës Evropiane.

Sir Alex Ferguson, ish-menaxheri i Manchester United, klubi i cili është pjesë e Superligës Evropiane, është shprehur kundër këtij fakti.

Ferguson ishte kontaktuar nga agjencia e lajmeve, Reuters, ku është pyetur për Superligën Evropiane, transmeton lajmi.net.

“Superliga do të thotë të heqësh dorë nga historia 70 vjeçare e futbollit evropian”, tha ai.

“Nga trajner i Aberdeenit për të fituar Ligën e Kampionëve (Ish-Kupa e Kupave të cilën e kishte fituar në vitin 1983) ishte si të ngjisësh Malin Everest”, shtoi ai.

“Evertoni tani po shpenzon 500 milionë euro me ambicien që të luajë në Ligën e Kampionëve, tifozët e duan Ligën e Kampionëve ashtu siç është”, tha Ferguson.

“Kam qenë pjesë e katër finaleve dhe ishin netët më speciale. Manchester United? Nuk bëj pjesë e këtij diskutimi!”, përfundoi Alex Ferguson.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s