Sport

Edhe referët kanë filluar përgatitjet, Çakën nuk e ndalë as shiu

Jo vetëm futbollistët kanë filluar përgatitjet për stinorin pranveror.

Gati fizikisht kanë filluar të bëhen edhe gjyqtarët e elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta Olle.

Një nga ata që u dalluan më së shumti në vjeshtë ishte edhe gjyqtari i ri, Dardan Çaka.

Çaka u vlerësua lartë për paraqitjet e tij teksa poashtu ishte gjyqtari me më së shumti delegime në Superligë dhe barti mbi supe përgjegjësinë e shumë prej takimeve derbi.

Gjyqtari gjatë ditës së djeshme postoi në rrjetin social facebook edhe një fotografi në të cilën shihet në mes të vrapimit, e ku duket se edhe shiu nuk mundet ta ndal atë.

“Atëher kur shikon rezultatet, bëhet varësi”- shkroi Çaka mbi fotografinë e postua

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi