Sport

Edhe një futbollist i Kosovës U21 del pozitiv me Covid-19

Kreshnik Krasniqi ka dalë pozitiv me Covid-19 pasi përfundoi ndeshjet me Kombëtaren U21 të Kosovës.

Mesfushori kosovar me tu rikthyer në skuadrën e tij Godset, bëri testin për Covid-19, ku edhe doli të ishte pozitiv, shkruan IndeksOnline

Futbollisti tani ndodhet në shtëpi, ku po trajtohet sipas procedurave për koronavirus, dhe ai do të qendrojë për 10 ditën në vetë-izolim.

Kështu, Krasniqi ende nuk ka shfaqur ndonjë simptomë të virusi, i cili thotë se ndihet mirë dhe se ka pak dhimbje koke.

“Unë ndihem mirë. Kam vetëm pak dhimbje koke, përndryshe jam mirë, tha ai.

Postime të ngjajshme
Sport

A do të luaj Myrto Uzuni sonte kundër Barcelonës?

Sport

Dallku dhe Tamniku në procedurë displinore

Sport

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion

Sport

Liga e Kampionëve: Edicioni i ri fillon sonte me disa super ndeshje