LajmeShow Bizz

Edhe Morena Tarakut reagon për doktorin në Podujevë

Pulomologu nga Podujeva, u dërgua mbrëmë në mbajtje, pas një video të publikuar në media, ku shihet duke mos i ofruar ndihmë shëndetësore një qytetari.

Kjo bëri që të reagojnë edhe fytyrat publike, ku shumë nga ata u shokuan me sjelljen e tij.

Së fundi, edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Morena Taraku, reagoi ashpër ndaj kësaj videoje teksa bëri edhe një thirrje për kryeministrin, Albin Kurtin.

“I madh është ai që ka pozitë por ka shpirtin me vete. Pozita dhe profesioni nuk të dallon nga asgjë nga ata që drejtohen drejt teje për ndihmë…Albin Kurti, dashtë Zoti gjëja e parë që kontribuon në Kosovë janë rregullimi i spitaleve dhe rritjen e pensioneve…që ata të jenë të zotët e vetës e mos të lusin as fëmijët e vet e as njerëz në pozitë për nevojat e veta”, ka shkruar Morena.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin