Sport

Edhe Gjilani përfiton nga merkato e bllokuar e Partizanit

Partizani ishte përgatitur për të bërë disa afrime në merkato, madje pati akord me disa lojtarë.

Me vendimin e ndërmjetëm KAS-i la në fuqi vendimin e FIFA-s për bllokimin e merkatos për këtë vit.

Gazeta “Sheshi” merr vesh se edhe transferimi më i ri i Gjilanit, Gramoz Kurtaj, ishte lidhur ngushtë për një aventurë të re në Tiranë me skuadrën e Partizanit.

Më parë, Sabien Lilaj dhe Gledi Mici ishin menduar si goditjet e merkatos së të kuqve, por situata bëri që ata të kalonin te Prishtina.

Edhe mbrojtësi i djathtë, Vladica Brdarovski, kaloi te kampionia e Kosovës, Drita.

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume