Sport

Edhe “Dardanët” nisen drejt Greqisë

Edhe “Dardanët” do të jenë të pranishëm nesër në “Toumba Stadium” të Thessalonikit, shkruan Zeri.info.

Kosova do të përballet nesër (e diel) me Greqinë, në kuadër të kualifikime për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Tifogrupi i “Dardanëve” ka bërë të ditur se një grup është nisur drejt shtetit grek.

Ndryshe, për të dy përfaqësueset do të jeta ndeshja e tetë dhe e fundit në Grupin B.

Grekët janë në pozitën e tretë me nëntë pikë, kurse “Dardanët” në pozitën e pestë ose të fundit, me katër pikë.

https://www.facebook.com/dardanetks/posts/2483264318473903

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *