Sport

Ecuri e jashtëzakonshme e Hansi Flick, më shumë ka trofe të fituar me Bayern Munichun sesa humbje

Gjigandët e futbollit gjerman dhe jo vetëm, Bayern Munich kanë triumfuar mbrëmjen e sontme në finalen e Kupës së Botës për klube ndaj Tigres, shkruan “Zeri.info”.

“Bavarezëve” iu ka mjaftuar goli i francezit, Benjamin Pavard në minutën e 59-të për t’u stolisur me trofeun e Kupës së Botës për klube.

Ky ishte trofeu i gjashtë i Bayernit nën drejtimin e trajnerit, Hansi Flick.

Një fakt shumë interesant ka të bëjë me trajnerin, Hansi Flick që ka regjistruar trofeun e gjashtë me klubin gjerman.

Ai tashmë ka 58 fitore, pesë barazime dhe pesë humbje, kësisoj ai tashmë ka më shumë trofe të fituar sesa humbje me skuadrën e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin