Lajme

E ‘zbulon’ ish-anëtari i VV’së: Hysen Durmishi kishte vjedhur paratë e partisë

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), tani anëtarë i Partisë Socialdemokratike (PSD), Nol Nushi, ka thënë se Hysen Durmishi kishte vjedhur paratë e LVV’së, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një shkrimi në Facebook, Nushi ka numëruar pesë arsyet se pse pagesa për 5 euro për tiketa ngjitëse, sipas tij është zhvatje.

Ai thotë se se zv,ministri Durmishi ka qenë i dënuar brenda Vetëvendosjes për keqpërdorim të financave të partisë.

“Hysen Durmishi ka qenë i denuar brenda Vetevendosjes për keqpërdorim të financave të partisë. Ai u rikthye në politikë kur VV morri pushtetin dhe tash udhëheqë me sektorin që ka më së shumti tendera. Kur i ka vjedhë paret e partisë, paramendoni çka ju bënë pareve të shtetit”, shkruan Nushi ndër të tjera.

Më poshtë shkrimi i plotë i tij.

https://www.facebook.com/nol.nushi/posts/10157695741157047

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në kërkim, dyshohet se mashtroi për një rast të shërimit jashtë vendit, flasin Prokuroria dhe vetë ai

Lajme

Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza tjera të vaksinës AstraZeneca

Lajme

Me kaq vite burgim mund të dënoheni për zjarrvënie të qëllimshme

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike