Blic PlusLajme

E vetme dhe pa shtëpi: Hyra Shahini ka dhjetë vjet që jeton e vetme

Hyra Shaini, e martuar nga Medvegja në Kosovë tash e 10 vite jeton e vetme dhe pa shtëpi, shkruan Gazeta Metro.

61 vjeçares djali i vdiq kur i kishte 13 vjet, kurse burri ju është ndarë, ajo po jeton në Dardhishtë të Obiliqit, ku për çdo ditë ecën në këmbë dhe shkon në Fushë Kosovë për çdo ditë për të punuar.

Ajo ka vetëm një apel për të gjithë qytetarët e Kosovës, ta ndihmojnë ta ketë një shtëpi.
Numri i saj kontaktues për të gjithë ata që duan ta ndihmojnë është 049/653-709.///gazetametro.net

E VETME DHE PA SHTËPI

E VETME DHE PA SHTËPIHyra Shahini ka dhjetë vjet që jeton e vetme, numri kontaktues: 049/653-709

Posted by RTK on Sunday, March 15, 2020

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Haradinaj flet për qeverinë e udhëhequr nga Kurti

Lajme

Infektologu Valbon Krasniqi jep disa këshilla për shtatzënat për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Lajme

Gjermania shkon drejt rrafshimit të kurbës me më pak se 1,500 vdekje

Lajme

Lladrovci: Pa panik, ende nuk kemi informacion zyrtar se i infektuari është banor i Drenasit