Sport

E tmerrshme: Momenti kur ylli i UFC, Connor McGregor thyen këmbën në ndeshjen e mbrëmshme

Bota e sporteve luftarake është tronditur mbrëmë nga ngjarja që ndodhi në Las Vegas, shkruan Gazeta Metro.

Ylli i UFC, Connor McGregor ka dështuar të hakmerrej për humbjen e tij në ‘Fight Island’ ndaj Poirer pasi ka thyer këmbën gjatë ndeshjes.

McGregor i cili u zotua se do ta ‘vriste’ rivalin e tij në raundin e parë, theu këmbën brutalisht duke humbur kështu ndeshjen dhe duke rrezikuar që të jetë kjo e fundit në karrierën e tij.

Ish-kampioni i botës, i cili po tregohej i ashpër ndaj kundërshtarit, e bëri këtë vetëm deri në raundin e dytë.

Postime të ngjajshme
Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës

Sport

Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premierligë