Sport

E shtune e “rezervuar” me super-ndeshje në ligat kryesore evropiane, vëmendja kryesore në Premierligë

E shtuna e sotme do të jetë e rezervuar me shumë ndeshje interesante në futboll.

Padyshim, kryendeshja e sotme do të zhvillohet në Premierligën angleze, shkruan FrontOnline.

Në kuadër të xhiros së 22-të, Manchester City do të përballet me Chelsean në “Etihad Stadium”.

Ndërkaq, në mesin e shumë ndeshjeve, sonte luan edhe Manchester Unitedi që do të jetë mysafir i Aston Villës.

Në Ligën 1 franceze, Paris Saint-Germain ka punë me Brestin, kurse St Etienne me Lens.

Bundesliga gjermane ofron sot gjashtë ndeshje tjet interesante, teksa Bayern Munichu synon fitore si mysafir i Kolnit, kurse kryendeshja luhet mes Monchengladbachut dhe Leverkusenit.

Dhe për fund, në kampionatin elitar italian, Serie A, Juventusi është nikoqir i Udineses.

Për më shumë, ndeshjet e plota që luhen sonte i gjeni më poshtë.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.