Sport

E shtune e rezervuar me super-ndeshje në futbollin evropian, vëmendja te derbi i Mançesterit

Dita e sotme (e shtune) është e rezervuar me shumë përballje interesante nga top-kampionatet evropiane.

E gjithë vëmendja sot është në Premierligë në derbin e Mançesterit mes Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt, shkruan FrontOnline.

Në elitën e futbollit italian, Serie A, veçohet sfida mes Juventusit dhe Fiorentinës, teksa në Bundesligë kryendeshja luhet mes RB Leipzigut dhe Dortmundit.

Në La Liga, Barcelona është mysafire e Celta Vigos, kurse Real Madridi është nikoqir i Rayo Vallecanos.

Dhe për fund, në Ligën 1 franceze, Paris Saint-Germaini është mysafir i Bordeauxit.

Related posts
Sport

Shënohen dy gola të shpejtë në klasiken: Dortmund - Bayern

Sport

Humbje e hidhur e Barcelonës në “Camp Nou”

Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *