Lajme

E quajtën idiot, reagon sërish i riu që u pa me pankartën në marshin për Palestinën

Opinionistja Kimete Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka komentuar protestën e djeshme ku në qendër të kryeqytetit u organizua një marrsh për t’u solidarizuar me viktimat në Lindje të Mesme, saktësisht palestinezët.

Një ndër protestuesit, që doli të jetë aktivist i Vetëvendosjes, shkroi një parullë “Liria jonë nuk është e plotë pa lirinë e popullit palestinez”.

 

Berisha tha se UÇK’ja ka luftuar për të, e këtij që opinionistja e quan “idiot”, i duket se liria e Kosovës është e pa plotë pa lirinë e Palestinës.

I njëjti ka reaguar duke thënë se e ka pasur në UÇK babain dhe axhallarët e tij.

“Në UÇK e kom pas baben me dy axhët e mi, ski nevojë mem tregu ti mu qka osht UÇK-ja, kur u kon koha kemi dal e kemi luftu si familje per vendin tanë, me ardh puna apet dalim”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Historiku i përplasjeve në mes kushërirave Daka e Osmani

Lajme

Kosovari dyshohet se vrau të dashurin e ish-gruas së tij para fëmijëve, në Belgjikë

Lajme

Çfarë ndodh nëse vendimi i presidentes për shkarkimin e Dakës dërgohet në Kushtetuese? Flet Enver Hasani

Lajme

Gazetarja e njohur diagnostikohet me kancer