LajmeZgjedhjet 2021

(E përditësuar) Numërohen 400 mijë vota, ky është rezultati

10:05 — KQZ ka numëruar 400 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 48.14% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 18.42% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.65% të votave, shkruan Express.

Aktualisht AAK ka 8.08% të votave. Kujtojmë se në zgjedhjet e fundit AAK kishte dalë 11.5%.
Nisma aktualisht ka 2.61% të votave, pamjaftueshëm për ta kaluar pragun.

9:45 — KQZ ka numëruar 350 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 48.04% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 18.36% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.71% të votave, shkruan Express.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vlora Çitaku tregon se cilat fotografi mbante në zyrë, sa ishte ministre

EkonomiLajme

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës do të mbajnë sot protestë para ndërtesës së Qeverisë

Lajme

IKSHPK, bën të ditur numrin total të rasteve pozitive në vend

Lajme

QIKA, organizon aksion simbolik në Sheshin “Skënderbeu”