Sport

E papritur/ Ylli i madh i Barcelonës është përforcimi i parë i Allegrit te Juventusi!?

Massimiliano Allegri e dëshiron atë me çdo kusht, Juventus nis sulmin për transferimin e yllit të Barcelonës.

Massimiliano Allegri edhe zyrtarisht është rikthyer te Juventusi dhe menjëherë ka filluar të punojë për skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Allegri ka piketuar disa përforcime për merkaton e verës dhe synimi kryesor është përforcimi i vijës së mesfushës.

Portali spanjoll Todo Fichajes, raporton se Allegri ia ka kërkuar Agnellit rikthimin e Miralem Pjanic.

Pjanic nuk ka arritur të ambientohet te Barcelona dhe Blaugranët janë të gatshëm ta shesin atë.

Juventus ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me Barcelonën dhe rikthimi i Pjanic do t’i kushtojë Biankonerëve 30 milionë euro, shkruan Todo Fichajes.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare