Sport

E PAPRITUR/ Rikthehet Vieira? Trajneri po e merr drejtimin e skuadrës së madhe të Serie A

Patrick Vieira është një ndër emrat kryesor në shqyrtim për të marrë drejtimin e Sampdoria, pretendon La Gazetta dello Sport.

Ish lojtari legjendar i Arsenalit dhe Francës, i cili ishte në krye të Nica deri në dhjetorin e kaluar, është një hap larg për të marrë udhëheqësinë e skuadrës së Serie A.

Sampdoria u nda me Claudio Ranieri në fillim të këtij sezoni, me ish-trajnerin e Leicester City që i dha fund mandatit të tij në klub.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës