Sport

E papritshme, Bayern Munich eleminohet nga Kupa e Gjermanisë nga skuadra e kategorisë së dytë

Ka përfunduar ndeshja e 1/16 së finales në Kupën e Gjermanisë ndërmjet Holstein Kielit dhe Bayern Munichut, shkruan “Zeri.info”.

Holstein Kiel, që bën pjesë në kategorinë e dytë të futbollit gjerman, ka eleminuar kampionët e shumëfishtë të Gjermanisë, Bayern Munichun me anë të penalltive.

90 minutat e rregullta u mbyllën me shifrat 2:2 dhe as vazhdimi dy herë nga 15 minuta nuk shpalli fituesin.

E në penallti, më të vëmendshëm ishin vendasit që fituan 6:5 dhe penalltia e humbur nga, Marc Roca, i kualifikoi tutje për në rrethin tjetër.

Holstein Keil do të takohet tani me Darmstadtin.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur