Blic Plus

E pabesueshme, ky është fshati shqiptar që zgjidhet ndër 10 vendet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Këto që do të shikoni më poshtë janë destinacionet e preferuara dhe më të bukura që Booking.com sugjeron për vitin e ardhshëm.

Ksamili renditet në vendin e 9, ndërsa për të thuhet se është një fshat i vogël ishullor që ndodhet në jug të Shqipërisë dhe nga të gjitha anët cilësohet si një perlë.

Daily Mail shkruan:

I vendosur në jug të Rivierës Shqiptare, Ksamili ofron ujëra të kristalta dhe të kthjellëta, me plazhe e restorante të shumta.

Pranë Ksamilit ndodhet edhe Syri i Kaltër, një liqen i vogël ku uji krijon ngjyra të shumta që të japin idenë e syrit, si dhe Butrinit, një qytet i vjetër, i futur në Vendet e Mbrojtura të UNESCO-s”.

Këto janë fshatrat e tjerë, destinacionet e preferuara gjatë vitit të ardhshëm.

Wadi Rum, Jordani

Samarkand, Uzbekistan

Bacalar, Meksikë

Ouarzazate, Marok

Palomino, Kolumbi

Mestia, Gjeorgji

Kigali, Rwanda

Leeuwarden, Holandë

Ksamili, Shqipëri

Nusa Penida, Indonezi

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën